"Niedźwiedź łowca motyli"

W ten sposób chcemy zacząć nową serię wpisów o książkach, które warto przeczytać z dziećmi. Chcemy prezentować tu książki, które nas zauroczyły treścią lub ilustracjami, które po prostu trzeba wziąć do ręki chociaż raz...

Są takie książki dla dzieci, które na dobranoc sami sobie mogą czytać też dorośli.
"Niedźwiedź łowca motyli" to jedna z nich. Prosta historia, niby nic się nie dzieje. Ale już po chwili przypominamy sobie jaką moc ma dobroć i że wszystko do nas wraca.
Tak łatwo i elegancko można przekazać dzieciom najprostsze prawdy, takie o których kiedyś dawno temu wspominały nam babcie;)

Niedźwiedź to taki równy gość, którego wszyscy lubią. A on lubi najbardziej chodzić po lesie i zbierać różne rzeczy. Pewnego dnia znajduje siatkę na motyle, która jak się później okazuje odmienia jego życie.

Jeśli lubicie czytać z dziećmi i dzieciom, jeśli lubicie rozmawiać z nimi o tym co w życiu ważne, jeśli lubicie tą cisze, gdy książka się skończyła i każdy chciałby posłuchać co stało się dalej polecamy niedźwiedzia i motyle. Pan w księgarni powiedział, że to taka propozycja romantyczna - no fakt, nie jest o samochodach, lalkach, księżniczkach ani strażakach.
Ale jest o czymś ważnym. O tym, że dobro wraca.

Książkę można kupić w wielu dobrych księgarniach oraz w naszym zaprzyjaźnionym sklepie Klocek i Kredka:
http://www.klocekikredka.com/


Autorka: Susanna Isern

Piękne ilustracje: Marjorie Pourchet

Przekład:Weronika Perez - Borjaz

Wydawnictwo: TAKO

 

Prześcieradło MUS MUS oczywiście:

http://musmus.pl/pl/c/przescieradla/16


 Mamy nadzieję, że Wasze dzieci również zauroczy...

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl