MUS MUS w Wietnamie

Wiesz, jak powstaje ryż? 

Do niedawna też nie wiedziałam:) Okazuje się, że jest to ziarno wymagające bardzo dużo pracy. W dodatku ręcznej! 

czytaj całość »
PO PIERWSZE: NIE WYRZUCAJ!

Mam nadzieję, że poprzedni post KUPUJ MNIEJ I LEPIEJ natchnął Was do zrobienia porządków w szafach. Dziś zapraszam na... wysypisko :) Nie będzie lekko, łatwo i przyjemnie, ale to bardzo ważne, co robicie z Waszymi niechcianymi tekstyliami.

Najgorsze co możecie zrobić, to wyrzucić stare ubrania do śmieci...

czytaj całość »
KUPUJ MNIEJ I LEPIEJ

Ponoć mamy w szafach 4 razy więcej ubrań niż nasi rodzice.

Dlaczego? Bo obecnie potrafią być one bardzo tanie i są bardzo łatwo dostępne. Szacuje się, że rocznie ok. 80 mld ubrań produkowanych jest z nowych materiałów (niepochodzących z recyklingu). Ostatecznie ta ogromna ilość odzieży trafia na wysypiska. Wiecie, że w samej Wielkiej Brytanii jest to rocznie ok 1 mln ubrań?

 

czytaj całość »
"Niedźwiedź łowca motyli"

W ten sposób chcemy zacząć nowa serię wpisów o książkach, które warto przeczytać z dziećmi. Chcemy prezentować tu książki, które nas zauroczyły treścią lub ilustracjami, które po prostu trzeba wziąć do ręki chociaż raz...
Są takie książki dla dzieci, które na dobranoc sami sobie mogą czytać też dorośli.
"Niedźwiedź łowca motyli" to jedna z nich.Prosta historia, niby nic się nie dzieje. Ale już po chwili przypominamy sobie jaką moc ma dobroć i że wszystko do nas wraca.Tak łatwo i elegancko można przekazać dzieciom najprostsze prawdy, takie o których kiedyś dawno temu wspominały nam babcie;)

 

 

czytaj całość »
jabłonka

Każdy z nas ma takie miejsca, do których często wraca we wspomnieniach. Czasem wystarczy dawno zapomniany zapach czy szczegół i momentalnie przenosimy się w przeszłość.

Ostatnio odbyłam podróż do takiego mojego miejsca, a tym samym do czasów dzieciństwa.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl